Концепція "Несуміжних прсторів"1 Несуміжні простору.
Багатоквартирні житлові структури , високощільна забудова , прагнення « упакувати » якомога щільніше населення призводять до ситуацій , коли сплячі в одній квартирі , люди виявляються « голова до голови » з сусідами , сплячими за стінкою на відстані менше метра. Коли всякий рух сусідньої (збоку , зверху , знизу ) квартирі викликає дискомфорт і позбавляє житло захищеності та ізольованості . Не дозволяє відчувати себе господарем свого житла , постійно думаючи про сусідів , обмежуючи себе необхідністю «не турбувати сусідів» Цим самим додатково обмежуючи себе в своєму середовищі проживання , вносячи додатковий дискомфорт і стрес у своє життя , навіть в особистому просторі . Тому з'явилася ідея , реалізувати захищеність житла , забезпечивши максимальну незалежність і свободу в своїх діях , і не вплив додаткових впливів як своїх, так і сусідів на особисту середовище проживання. Архітектурними методами розділивши простір таким чином , що б ці впливи були мінімальні.

2 Концепцію « несуміжних просторів » можна структурувати на рівні ,

2.1 Структурування приміщень у межах однієї житлової одиниці (квартири , індивідуального будинку ) . А саме , розташування житлових приміщень « не суміжні » з іншими житловими приміщеннями , забезпечивши між приміщеннями «сіру » або « комунікаційну » зону . Це коридори , технічні приміщення , інженерно комунікаційні простору , тощо , причому розміщення враховується в просторі , як по горизонталі (у площині плану) так і по вертикалі.
22 Структурування на рівні житлових одиниць У многоквртірном будинку , готелі. Розміщення житлових одиниць « не суміжні » з іншими житловими одиницями , Як у площині плану , так і по вертикалі.

2.3 Структурування на рівні житлових об'єктів Планування та організація ділянок , розміщення об'єктів на ділянках з урахуванням їх взаємного впливу.

3 Способи та прийоми реалізації концепції .
3.1 На рівні 3.1 і частково на рівні 3.2 з'явилася підконцепції « Модульний будинок ». Більшість приміщень ( або блоків приміщень) у житловому будинку можна привести до близьких ( практично однаковим ) по площах ( об'ємом) одиницям. Це дозволяє створити модульний (стандартний ) конструктивний елемент ( в індівіуальном будинку може бути досить від одного до трьох типів модулів). Які об'єднуються в єдину будівлю просторами між модулями , де розміщуються комунікаційні , технічні , інженерні простору. Типи реалізації конструктивних модулів можуть бути різними , і вирішуватися як індустріальними елементами (аж до створення будівельних систем) , так і конструктивно -проектними блоками , де стандартними є конструктивні рішення.

3.2 На рівні 3.2 зокрема в готелях , рівень 3.1 може бути відсутнім , а несуміжних одиницею виступатиме готельний номер. Де « сірої» зоною можуть виступати тераси , технічні поверхи , холи , комунікаційні простору.

4 Окремий випадок ( приклад)

концепт « модуль » на основі конструктивного блоку ( колони ригелі стійки з монолітного залізобетону) .

Модуль має розміри в осях 7200х7200 ( 1800 +3600 +1800 ) Х ( 1800 +3600 +1800 )


Планування на основі зблокованих модулів ( стіни з газосилікатних блоків)

Back
Next
"Несуміжні простори"  котедж "Модуль" визуалізації
logo_anim.gif
 
 
sertif
Архітектор
Борисенко Сергій Євгенович
Сертифікований спеціаліст, сертифікат  АА 001914.  
"Несуміжні простори"    Котедж "Модуль"